Sprzęt turystyczny, którego potrzebujesz, aby być przygotowanym na następną przygodę na szlakuKiedy jesteś na szlaku i z dala od wygód domu, może być łatwo o czymś zapomnieć. Być może nie zawsze myślisz o zabraniu dodatkowej pary skarpet lub butelki z wodą, gdy wychodzisz z domu. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na swoją pierwszą wędrówkę, czy planujesz setną, ważne jest, abyś wiedział, jak przygotować się do przygody, pakując wszystko, czego potrzebujesz. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli planujesz spędzić dużo czasu na zewnątrz w cieplejszych miesiącach. Sprzęt turystyczny i inne niezbędne rzeczy mogą stanowić dużą różnicę w poziomie komfortu i radości z czasu spędzonego w przyrodzie. Kiedy wiesz, jakie przedmioty są niezbędne do uprawiania turystyki pieszej, może sprawić, że rzeczy będą znacznie mniej stresujące i pomogą zapewnić, że nic nie spadnie przez pęknięcia następnym razem, gdy odważysz się na wielką przestrzeń.

Zaplanuj swoją trasę i przynieś mapę

Zanim jeszcze zaczniesz myśleć o tym, co spakować, ważne jest, aby zaplanować swoją trasę. Dzięki temu będziesz wiedział, jaki rodzaj terenu będziesz pokonywać, jakich zmian wysokości możesz się spodziewać i jakie rodzaje zagrożeń mogą być obecne po drodze. Mapa może pomóc Ci w nawigacji do celu, ale może również służyć jako pomocne narzędzie, jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz musiał wezwać pomoc. Zabierz ze sobą mapę papierową lub cyfrową w telefonie. Pamiętaj, że mapy szlaków nie są równe. Niektóre mapy mogą nie pokazywać innych szlaków w okolicy i będą pokazywać tylko ten szlak, na którym jesteś. Niektóre mapy szlaków są bardzo szczegółowe, zawierają odległości, nazwy szlaków i inne informacje. I to jest dobry pomysł, aby wędrować z kumplem, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w wędrówkach. W ten sposób, jeśli coś się stanie jednemu z was, drugi może wezwać pomoc i uzyskać odpowiednią pomoc medyczną.

Odpowiednie obuwie dostosowane do wymagającego terenu

Pierwszym elementem, który spakujesz, powinno być twoje obuwie. Wybierając buty turystyczne lub buty, ważne jest, aby rozważyć każdą parę trwałość, wagę i dopasowanie. Jeśli wybierasz się na krótką wycieczkę, para butów do biegania po szlaku lub butów turystycznych powinna działać dobrze. Jeśli jednak planujesz wybrać się na wielodniową lub dłuższą wędrówkę, lub jeśli będziesz wędrował po śniegu lub skalistym terenie, będziesz chciał zainwestować w parę butów turystycznych. Możesz również użyć butów turystycznych zamiast butów do wspinaczki śnieżnej lub lodowej. Ważne jest, aby wybrać obuwie w oparciu o rodzaj wędrówki, którą planujesz zrobić. Na przykład, para butów turystycznych nie będzie najlepszym wyborem na krótką wędrówkę przez łagodny klimat. Niektóre z kluczowych elementów, o których należy pamiętać przy wyborze obuwia to: Teren do wędrówek - Jaki rodzaj terenu będziesz wędrować? Czy będziesz wędrować po skalistym, górskim terenie? A może będziesz wędrować przez bagna i mokradła? Sezon - Jaka jest pora roku? Jeśli jest gorąco, możesz uniknąć noszenia ciężkich butów. Jeśli jest to jesień lub wiosna, będziesz chciał się upewnić, że masz wodoodporne buty.

Sprzęt turystyczny, który zawsze powinieneś przynieść

Jeśli chodzi o rodzaj sprzętu, który powinieneś zabrać ze sobą na wędrówkę, najlepiej jest przesadnie przygotować się, a nie niedostatecznie. Nie ma potrzeby, aby przynieść wszystko, co posiadasz na wędrówkę, ale jest kilka przedmiotów, które zawsze powinieneś mieć przy sobie, bez względu na porę roku lub długość wędrówki. Apteczka pierwszej pomocy - Bez względu na to, gdzie się wybierasz i jaka jest pora roku, ważne jest, aby mieć ze sobą apteczkę na szlaku. Apteczka może przydać się w każdej sytuacji, od drobnych skaleczeń i zadrapań po zwichnięte kostki. Dodatkowa woda - Podczas wędrówki zawsze powinieneś mieć przy sobie co najmniej jedną butelkę wody. Ze względu na zwiększoną aktywność fizyczną, podczas wędrówki możesz być zmuszony do picia większej ilości wody niż zwykle. Pamiętaj również o piciu wody z elektrolitami, aby zastąpić wszelkie minerały, które są wypłukiwane wraz z potem.

Przekąski, które pomogą ci pozostać zasilonym

Powinieneś zawsze przynieść przekąski na wędrówkę, zwłaszcza jeśli idziesz na dłuższą wędrówkę. Możesz nie być w stanie jeść w czasach, do których jesteś przyzwyczajony z powrotem do domu, i może być trudno znaleźć zdrowe opcje na szlaku. Niektóre świetne przekąski, które możesz spakować na swoją wędrówkę to suszone owoce, orzechy, batony granolowe, suszone mięso, takie jak jerky, mieszanka i batony energetyczne. Jeśli wybierasz się na wędrówkę jesienią lub zimą, możesz zabrać ze sobą jedzenie, które pomoże Ci utrzymać ciepło. Gorąca czekolada, zupa i chili mogą pomóc Ci utrzymać ciepło podczas wędrówki. Możesz również zabrać ze sobą kilka wypieków i przygotować je przy ognisku, gdy będziesz na szlaku. ##

Butelka wody

Zawsze upewnij się, że masz butelkę wody z tobą podczas wędrówki. Możesz również zainwestować w butelkę na wodę, która się przepakowuje, dzięki czemu unikniesz konieczności wylania wody na dno butelki, a następnie konieczności jej wyczyszczenia. Woda jest niezbędna dla Twojego zdrowia. Pomaga organizmowi pozostać nawodnionym, a także pomaga organizmowi wykonywać jego codzienne funkcje, takie jak trawienie i metabolizm. Powinieneś upewnić się, że pijesz dużo wody podczas wędrówek, aby pomóc utrzymać organizm w stanie nawodnienia i prawidłowego funkcjonowania. Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest temperatura twojej wody. Chcesz się upewnić, że masz zimną wodę, ale nie chcesz też, aby była zbyt zimna, ponieważ wtedy sprawi, że poczujesz się chory. Chcesz spróbować znaleźć szczęśliwy środek.

Badź przygotowany na każdą zmianą pogody

Ważne jest również, aby zawsze być przygotowanym na nagłe zmiany pogody. Nigdy tak naprawdę nie wiesz, jaki rodzaj pogody napotkasz na szlaku, zwłaszcza jeśli wędrujesz w obszarze o dużej zmienności wysokości. Jest kilka przedmiotów, które możesz spakować, a które pomogą Ci ochronić się przed żywiołami: Upewnij się, że zawsze ubierasz się odpowiednio do pogody. Noszenie warstw to świetny sposób na utrzymanie ciepła lub chłodu w zależności od pory roku. Ważne jest, aby spakować odzież, która jest wodoodporna i oddychająca, jeśli będziesz wędrować jesienią lub zimą. Powinieneś również upewnić się, że nosisz czapkę, rękawiczki i szalik. Inne ważne rzeczy do spakowania to kurtka przeciwdeszczowa, spodnie turystyczne (lub dżinsy) i buty turystyczne, jeśli wybierasz się na dłuższą wędrówkę.