Ważne powody dla których Nordic Walking to najnowszy trend w chodzeniuWraz ze wzrostem popularności HIIT i treningu interwałowego o wysokiej intensywności, wydaje się, że treningi w szybkim tempie są w modzie. Ale to nie znaczy, że wolniejsze aktywności, takie jak chodzenie, stały się przestarzałe. W rzeczywistości, dzięki ciągłemu naciskowi na siłę funkcjonalną, równowagę i koordynację, Nordic Walking pojawił się jako jeden z najgorętszych nowych trendów w fitness. Na wypadek, gdybyś nie był z nim zaznajomiony, pozwól mi wyjaśnić, czym jest Nordic Walking i dlaczego jest tak popularny w tej chwili. Czytaj dalej, aby poznać 7 powodów, dla których Nordic Walking jest najnowszym trendem chodzenia....

Nordic Walking to oryginalna forma treningu chodzenia

Technika Nordic Walking została zapoczątkowana w Skandynawii. Polega ona na używaniu dwóch długich, specjalnie zaprojektowanych kijków do chodzenia, aby zwiększyć obciążenie i zintensyfikować trening. Chociaż Nordic Walking jest często opisywany jako narciarstwo biegowe dla stóp, to w rzeczywistości jest zupełnie inny. W narciarstwie chodzi o szybkość i siłę, natomiast w Nordic Walking chodzi o kontrolę, stabilność i wytrzymałość. Kijki w Nordic Walking pomagają rozłożyć ciężar ciała równomiernie pomiędzy obie nogi. Dzięki temu chodzenie staje się bardziej efektywne, a także zmniejsza się ilość wymaganego wysiłku.

Jest to ćwiczenie o niskim wpływie na organizm, odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych i poziomów sprawności.

Nordic Walking to ćwiczenie o niskim stopniu oddziaływania, dzięki czemu jest odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi. Chociaż treningi o wysokiej intensywności mogą być niezwykle korzystne, mogą również zaostrzyć pewne warunki, zwłaszcza jeśli nie jesteś przyzwyczajony do regularnych ćwiczeń. Nawet jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych, ważne jest, aby zacząć powoli. Nordic Walking może być świetnym sposobem na wprowadzenie do regularnej rutyny treningowej. Choć w modzie jest wiele treningów HIIT, musisz pamiętać, że regularne treningi przynoszą wiele korzyści, których intensywne ćwiczenia po prostu nie są w stanie zapewnić. Innymi słowy, nie musisz rezygnować z powolnego i spokojnego treningu na rzecz treningu o wysokiej intensywności. Możesz mieć jedno i drugie!

Wzmacnia i tonizuje twój rdzeń, nogi i pośladki

Nordic Walking może pomóc Ci w tonowaniu mięśni i wzmocnieniu stawów i rdzenia. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzisz z obciążoną laską lub cięższym kijem do Nordic Walking. Może to być szczególnie korzystne dla osób mających problemy z kolanami lub stawami. Chodzenie z obciążeniem może być świetnym sposobem na zwiększenie siły i zmniejszenie ilości odczuwanego bólu. Bycie bardziej pod kontrolą swojego ciała może również pomóc w poprawie postawy. Poprawa postawy może pomóc Ci wyglądać pewniej i czuć się bardziej komfortowo we własnej skórze.

Nordic Walking może pomóc Ci poprawić swoją równowagę i koordynację

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzisz z ważoną laską lub cięższym kijem do Nordic Walking. Wraz ze wzrostem intensywności treningu, prawdopodobnie poprawisz również swoją ogólną siłę i stabilność. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zdecydujesz się na chodzenie z cięższym kijem do Nordic Walking. Kiedy chodzisz z cięższym kijem Nordic Walking, jesteś bardziej prawdopodobne, aby dostosować swoją postawę i chodzić bardziej efektywnie. To może pomóc w poprawie ogólnej równowagi i koordynacji.

Spala kalorie i zwiększa napięcie mięśniowe

Nordic Walking może pomóc Ci spalić kalorie i zwiększyć napięcie mięśniowe. Jest to prawdą, nawet jeśli chodzisz z wolną lub niższą intensywnością. Kiedy chodzisz z ważonymi kijami do chodzenia lub cięższym kijem Nordic Walking, możesz zwiększyć swoją intensywność. To może pomóc Ci spalić jeszcze więcej kalorii. Chodzenie z większą intensywnością może również pomóc w poprawieniu napięcia i kształtu mięśni. Chociaż Nordic Walking nie da Ci takich samych rezultatów jak trening interwałowy o wysokiej intensywności, może być świetnym sposobem na efektywny trening. Nordic Walking może pomóc Ci spalić około 600 kalorii na godzinę. To sprawia, że jest to doskonała forma ćwiczeń o niskim wpływie. Jeśli chodzisz z ważoną laską lub cięższym kijem do Nordic Walking, możesz zwiększyć swoją intensywność. To może pomóc Ci spalić jeszcze więcej kalorii.

Kijki do chodzenia pomagają skorygować postawę i ułożenie ciała

Nordic Walking może pomóc Ci skorygować swoją postawę i wyrównanie. Może to być szczególnie korzystne dla osób z problemami z kręgosłupem. Kiedy chodzisz z obciążoną laską lub cięższym kijem do Nordic Walking, prawdopodobnie będziesz musiał dostosować swoją postawę. To może pomóc Ci skorygować swoje ustawienie i postawę. Może to być szczególnie korzystne dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z Nordic Walking. Jeśli jesteś początkujący w Nordic Walking, prawdopodobnie będziesz chodzić ze złą postawą. Może to powodować niepotrzebny nacisk na plecy. Chodzenie z gorszą postawą może również prowadzić do bólu pleców i urazów. Chodząc z obciążonym kijem lub cięższym kijem do Nordic Walking, możesz pomóc skorygować swoją postawę. Dzięki temu można uniknąć bólu pleców i urazów podczas chodzenia ze zwykłym kijem do Nordic Walking.

To może być świetny sposób, aby ułatwić sobie wejście w regularną rutynę treningową

Jeśli nie ćwiczyłeś przez jakiś czas, możesz czuć się nieco obawiając się ponownego rozpoczęcia. Dla niektórych osób jest to idealny moment, aby spróbować Nordic Walking. Sam Nordic Walking może być świetnym sposobem na rozpoczęcie regularnej rutyny treningowej. Możesz zacząć chodzić w wolnym i wygodnym tempie. Gdy poczujesz się bardziej komfortowo, możesz zwiększyć intensywność. Jeśli dopiero zaczynasz, ważne jest, aby pamiętać, że nie musisz robić wszystkiego naraz. Zacznij od 5-10 minut dziennie, a z czasem będziesz w stanie zwiększyć swój czas.