Najważniejsze powody, dla których powinieneś kupić kije Nordic WalkingCzy wiesz, że istnieje wiele korzyści z używania kijków do wędrówek? Mogą one być przydatne dla tych, którzy regularnie uprawiają turystykę pieszą i chcą przenieść swoje doświadczenia na wyższy poziom. Używanie ich pomaga również zmniejszyć obciążenie kolan, kostek i innych stawów, a także zapobiega urazom. Norweskie kijki do chodzenia to jeden z najlepszych sposobów, aby uzyskać więcej z następnej wędrówki. Są one niezwykle przydatne w pomaganiu przy wchodzeniu na stromy teren lub śliskie zbocze, ponieważ posiadają cechy, które sprawiają, że są idealne do takich warunków. Chodzenie z zestawem kijków Nordic Walking może pomóc każdemu, kto często wędruje, uniknąć obciążenia kolan i kostek, zmniejszając jednocześnie ryzyko kontuzji.

Dlaczego powinieneś kupić kije turystyczne Nordic?

Naukowcy odkryli, że używanie kijków do wędrówek zmniejsza nacisk na kolana nawet o 50% w stosunku do tego, co byłoby, gdybyś wędrował bez kijków. Pomagają one również utrzymać ciężar ciała i zmniejszają obciążenie kostek. Jeśli cierpisz na ból pleców, kijki turystyczne mogą pomóc zmniejszyć ból. Używanie ich pomaga również poprawić postawę i równowagę, a także może poprawić kondycję sercowo-naczyniową. Istnieje wiele korzyści z używania kijków do wędrówek, ale być może nadal zastanawiasz się, dlaczego powinieneś kupić Nordic hiking poles. Przede wszystkim, kije Nordic są bardzo trwałe. Jeśli wędrujesz po skalistym lub górskim terenie, będziesz chciał kijka do wędrówek, który nie złamie się łatwo. Kije do chodzenia Nordic są wykonane z wytrzymałego, mocnego włókna węglowego i mogą wytrzymać najbardziej nierówny teren.

Rozkład masy

Powinieneś rozważyć, jak ciężar jest rozłożony podczas korzystania z kijów turystycznych. Niektóre style kijów turystycznych mają to, co nazywa się "over-centering" rozkład obciążenia, co oznacza, że ciężar zostanie rozłożony w kierunku górnej części bieguna, podczas gdy inne kije mają "center-loaded" rozkład obciążenia, co oznacza, że ciężar zostanie rozłożony w środku bieguna. Kije turystyczne Nordic są "over-centered", czyli ciężar jest rozłożony w kierunku górnej części kija. Może to być korzystne podczas wspinaczki po stromych zboczach lub skałach. Górna część kijka ma szerszą podstawę, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać dobry chwyt. Dodatkowo, ułatwia to stabilizację podczas wchodzenia na trudny teren.

Stabilizacja

Kijki turystyczne mogą być również używane do stabilizacji podczas schodzenia w dół. Jeśli wybierasz się na wędrówkę w dół, możesz użyć kijków turystycznych do stabilizacji. Jeśli schodzisz w dół, możesz użyć kijków dla dodatkowej stabilizacji. Jest to szczególnie pomocne dla osób z problemami z kolanami lub stawami. Jeśli chcesz użyć kijków turystycznych do stabilizacji, najłatwiejszym sposobem jest posadzenie kijków przed sobą, a następnie trzymanie ich pod lekkim kątem do ziemi. Podczas schodzenia z góry, upewnij się, że sadzasz kijki w taki sposób, aby były pod lekkim kątem do ziemi. Możesz to zrobić, trzymając uchwyty kijów nieco wyżej niż ich podstawę.

Dobre dla twoich stawów

Kije Nordic walking pomagają również w kwestiach stawowych. Wędrówki to świetny sposób na zdobycie trochę ruchu i cieszenie się przyrodą, ale mogą również stanowić duże obciążenie dla Twoich stawów, zwłaszcza jeśli masz już problemy z kolanami lub stawami. Kije Nordic są szczególnie przydatne dla osób z problemami stawów. Kije ułatwiają poruszanie się po trudnym terenie, a także odciążają kolana i kostki.

Pomoc w utrzymaniu równowagi i postawy

Kolejną korzyścią z używania kijków Nordic jest to, że mogą one pomóc w utrzymaniu równowagi i postawy. Jeśli wędrujesz po terenie, który jest nierówny, kijki mogą być użyte do utrzymania równowagi. Używanie kijków do wędrówek może również pomóc w poprawieniu postawy, co jest ważne, ponieważ slouching lub pochylanie się zbytnio na jedną stronę może prowadzić do bólu pleców lub urazów. Jeśli wędrujesz z grupą ludzi, kijki ułatwiają utrzymanie równego tempa, co jest ważne, aby wszyscy dotarli do celu w tym samym czasie. Istnieje wiele korzyści z używania kijków do wędrówek i jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać więcej z następnej wędrówki jest zainwestowanie w dobrą parę kijków do wędrówek

W skrócie

Kije turystyczne mogą być również używane do stabilizacji na nierównym terenie i do pomocy przy problemach ze stawami. Kije Nordic są bardzo trwałe i posiadają regulowany system teleskopowy, który ułatwia dostosowanie wysokości w zależności od wzrostu i terenu. Jeśli szukasz świetnej pary, które są trwałe i będą trwać długo, to Nordic hiking poles są zdecydowanie świetną opcją. Są nie tylko wysokiej jakości, ale są również bardzo przystępne cenowo.