5 Niezbędnych akcesoriów do wędrówek pieszychKiedy myślisz o wędrówkach, co przychodzi Ci na myśl? Dla większości ludzi obrazem jest prawdopodobnie nieskazitelne naturalne piękno; świat z dala od stresów i napięć codziennego życia. Jest to miejsce, w którym można się zrelaksować, wyłączyć mózg i po prostu cieszyć się byciem w naturze. Jest to również aktywność, która wymaga pewnego przygotowania, aby nie wrócić z podartymi ubraniami i podrapanymi kolanami. Wędrówki to coś więcej niż tylko założenie solidnych butów i spacer po lesie (choć to doskonały pierwszy krok!). W całym kraju jest wiele różnych szlaków, każdy z nich ma swoje własne, unikalne wyzwania, które wymagają specjalnego sprzętu, aby poradzić sobie z nimi bezpiecznie i z sukcesem. W tym wpisie poznamy pięć niezbędnych akcesoriów do wędrówek po szlakach, o których każdy początkujący turysta powinien wiedzieć, zanim wyruszy na szlaki.

Dobra para butów

Największy kawałek sprzętu turystycznego, który wielu ludzi przeocza, to dobra para butów turystycznych. W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma potrzeby, aby w tym celu wykorzystywać je do innych celów. Szlaki piesze, takie jak Appalachian Trail, Pacific Crest Trail i Continental Divide Trail, wymagają wysokiej jakości butów turystycznych, ale wiele innych szlaków nie wymaga niczego specjalnego.

Na przykład jedne z najlepszych szlaków w Stanach Zjednoczonych dla amatorów jednodniowych wycieczek znajdują się w Smoky Mountains. Te szlaki są w większości płaskie i szerokie i można je przejść w każdej solidnej parze butów. Jeśli próbowałbyś wędrować po nich w butach turystycznych, byłoby to nieszczęśliwe doświadczenie. Szlaki spacerowe są przeznaczone dla zwykłych butów, szlaki turystyczne są przeznaczone dla butów turystycznych. Oba są wspaniałym doświadczeniem, ale wymagają innego sprzętu.

Plecak

Plecak turystyczny jest kluczowym akcesorium dla każdego rodzaju wędrówki po szlaku. Jest to miejsce, w którym przechowujesz cały swój pozostały sprzęt turystyczny, abyś miał do niego łatwy dostęp, gdy go potrzebujesz. Dobry plecak turystyczny jest zaprojektowany tak, aby pasował do Twojego typu ciała i stylu wędrówki, aby był jak najbardziej wygodny. Musi być również wytrzymały, aby przetrwać wiele długich lat wędrówek. Aby znaleźć najlepszy plecak turystyczny dla swoich potrzeb, będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz rozważyć, ile wagi będziesz nosić i ile miejsca będziesz potrzebować do przechowywania go w. Po drugie, musisz zdecydować, czy chcesz dostać plecak z pęcherzem hydracyjnym.

Kije trekkingowe

Wielu turystów przysięga na kijki trekkingowe jako doskonałe akcesorium do wędrówek. Określane jako świetne narzędzie do utrzymania równowagi, kijki trekkingowe pomagają również ćwiczyć górną część ciała podczas wędrówki. To może być świetny sposób na wzmocnienie stawów i mięśni, które wędrowcy często zaniedbują.

Kije trekkingowe mogą również zapewnić dodatkową stabilność na nierównych szlakach lub bagnistych terenach. Narzędzia te są szczególnie pomocne dla wędrowców z problemami z kolanami lub stawami. Mogą one zmniejszyć nacisk na stawy i sprawić, że wędrówki będą bardziej komfortowe dla tych, którzy są mniej sprawni fizycznie lub są w złotym wieku. Podczas gdy kije trekkingowe są świetnym narzędziem do wędrówek, nie są one uniwersalnym akcesorium. Będziesz musiał upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią parę kijków. W zależności od siły nóg, będziesz chciał kije, które są od dwóch do trzech cali wyższe niż twój wzrost. Te kije pozwolą Ci wykorzystać mięśnie nóg bez wywierania zbyt dużego nacisku na kolana.

Kurtka wodoodporna

Wędrówki w niesprzyjającej pogodzie to jedna z najlepszych części wędrówek po szlaku. Jednak nie wszystkie kurtki przeciwdeszczowe są stworzone tak samo. Jeśli wędrujesz w lekkiej kurtce przeciwdeszczowej, są duże szanse, że przemokniesz. Lekka kurtka przeciwdeszczowa nie jest zaprojektowana, aby utrzymać Cię w suchości. Istnieje wiele różnych rodzajów kurtek turystycznych zaprojektowanych, aby utrzymać deszcz na zewnątrz. Niektóre są przeznaczone do lekkiego deszczu, inne do cięższego deszczu, a niektóre do śniegu. Aby znaleźć najlepszą kurtkę turystyczną dla Ciebie, będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz rozważyć, ile deszczu będziesz wędrować w. Jeśli mieszkasz w deszczowej okolicy, będziesz chciał cięższej kurtki. Jeśli wędrujesz w bardziej suchym obszarze, lżejsza kurtka będzie wystarczająca.

Urządzenie GPS

Urządzenie GPS jest doskonałym akcesorium do wędrówek, jeśli szukasz wędrówki w nieznanym terytorium. Urządzenia te pozwalają na zapisanie swojej ścieżki, dzięki czemu można cofnąć swoje kroki, jeśli się zgubisz. Pozwalają one również na oznaczenie miejsc takich jak źródła wody, przystanki i miejsca widokowe, dzięki czemu można je łatwo znaleźć w drodze powrotnej. Możesz użyć urządzenia GPS do tworzenia szlaków turystycznych o praktycznie dowolnej długości i poziomie trudności. Możesz nawet tworzyć trasy, które obejmują inne aktywności, takie jak jazda na rowerze lub kajakarstwo. Istnieje wiele różnych modeli urządzeń GPS na rynku. Znalezienie najlepszego turystycznego GPS dla Ciebie będzie zależało od wielu czynników, w tym budżetu i preferowanych funkcji.