Najbardziej przekonujące powody, dla których Nordic Walking jest świetnym treningiemPopularność nordic walking wciąż rośnie. Aktywność ta, będąca mieszanką chodzenia i treningu narciarskiego, wymaga od uczestników używania kijków dla wsparcia i dźwigni na śliskich powierzchniach. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego chodzenia, ponieważ wykorzystuje więcej mięśni niż standardowy spacer i spala więcej kalorii w krótszym czasie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o korzyściach płynących z nordic walking, dlaczego jest tak dobry dla Twojego ciała i jak możesz rozpocząć tę przyjemną rutynę ćwiczeń!

Praca całego ciała

Nordic walking spala więcej kalorii i tłuszczu niż standardowy spacer, ponieważ angażuje więcej mięśni niż samo chodzenie. Ćwiczenie koncentruje się na rdzeniu, biodrach, pośladkach, ramionach, nogach i barkach, a także na plecach. Oznacza to, że otrzymujesz kompletny trening ciała i spalasz więcej kalorii w krótszym czasie. Jeśli próbujesz schudnąć i zrzucić niechciany tłuszcz, jest to świetny sposób, aby to zrobić.

Spala więcej kalorii i tłuszczu

Nordic walking jest świetny dla tych, którzy chcą spalić tłuszcz i kalorie, ale nie są zainteresowani ćwiczeniami aerobowymi o dużym wpływie, takimi jak bieganie czy jogging. Połączenie chodzenia i używania kijków zwiększa spalanie kalorii i jest doskonałym sposobem na podniesienie tętna i zrzucenie kilogramów. Podczas chodzenia tętno wynosi około 60-80% tętna maksymalnego. Podczas chodzenia z kijkami, twoje tętno może wzrosnąć do 90 do 95 procent swojego maksimum. Oprócz spalania większej ilości kalorii niż podczas spaceru, wykazano, że nordic walking zwiększa metabolizm nawet do 48 godzin po treningu.

Włącza ćwiczenia rdzenia

Ponieważ nordic walking angażuje mięśnie rdzenia, może być świetnym sposobem na pracę tych mięśni. Jest to korzyść z Nordic walking, która nie występuje w tradycyjnym chodzeniu. Podczas chodzenia używasz tylko nóg i stóp; podczas nordic walking używasz nóg, stóp i ramion. Używanie kijków wymaga zaangażowania mięśni rdzenia, aby utrzymać stabilną postawę, co może pomóc we wzmocnieniu tych mięśni. Kiedy mięśnie rdzenia są silniejsze, lepiej podtrzymują kręgosłup i miednicę, a to może pomóc w zapobieganiu bólom pleców i urazom. Włączenie nordic walking do swojej rutyny ćwiczeń może pomóc Ci wzmocnić mięśnie rdzenia i poprawić postawę.

Dlaczego Nordic Walking jest świetny dla Twojego ciała?

Nordic walking może pomóc poprawić ogólny stan zdrowia, zmniejszyć ryzyko chorób, takich jak choroby serca, i sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy. Jest to również świetny sposób, aby uzyskać kształt, schudnąć i ton ciała. Ponieważ ćwiczenie to wymaga użycia kijków, wykorzystuje więcej mięśni niż zwykły spacer, co oznacza, że spala więcej kalorii i może pomóc Ci schudnąć. Ponadto, ponieważ jest to ćwiczenie o niewielkim wpływie, osoby o każdym poziomie sprawności fizycznej, nawet te, które dopiero zaczynają ćwiczyć, mogą czerpać korzyści z tej aktywności. Nordic walking to doskonały sposób na uzyskanie dobrej formy, utratę wagi i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie rutyny fitness i może pomóc Ci zrzucić kilogramy i osiągnąć cele zdrowotne.

Jak zacząć uprawiać nordic walking

Nordic walking jest świetną rutyną fitness, ale ważne jest, aby upewnić się, że robisz to poprawnie, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z niego. Podążaj za tymi wskazówkami, aby upewnić się, że masz bezpieczny, skuteczny trening.

  • Noś dobrą parę butów do nordic walking - Najlepsze buty do nordic walking to takie, które mają sztywną podeszwę dla prawidłowego napędu.

  • Upewnij się, że używasz właściwego uchwytu na kijkach - Właściwy uchwyt może pomóc Ci zaangażować odpowiednie mięśnie i zapewnić, że używasz kijków prawidłowo.

  • Wybierz gładką, płaską powierzchnię - Idealna jest ścieżka lub chodnik, który jest wolny od żwiru i kamieni.

  • Zacznij w odpowiednim tempie - Aby uniknąć nadwyrężenia mięśni lub stawów, ważne jest, aby zacząć w tempie odpowiednim dla Twojego poziomu sprawności.

  • Zmieniaj treningi - Aby zwiększyć motywację i zapobiec stagnacji, staraj się zmieniać treningi co kilka tygodni.

3 wskazówki, dzięki którym nordic walking stanie się łatwiejszy i przyjemniejszy

Nordic walking to świetny sposób, aby uzyskać kondycję i zachować zdrowie, ale rozpoczęcie aktywności może być trudne. Te wskazówki mogą pomóc Ci pokonać wszelkie wyzwania, które możesz napotkać i sprawić, że nordic walking stanie się przyjemną i skuteczną rutyną.

  • Znajdź dobrą ścieżkę do chodzenia - ładna, płaska, gładka ścieżka, która jest wolna od żwiru i kamieni jest idealna do nordic walking.

  • Zacznij w odpowiednim tempie - Aby uniknąć nadwyrężenia mięśni lub stawów, ważne jest, aby zacząć w tempie odpowiednim dla Twojego poziomu sprawności.

  • Zmieniaj swoje treningi - Aby zwiększyć motywację i zapobiec stagnacji, staraj się zmieniać swoje treningi co kilka tygodni.