Najlepsze akcesoria trekkingowe do zabrania na następną przygodę!Przy tak wielu opcjach na rynku, może być trudno wybrać odpowiedni, gdy wyruszasz gdzieś daleko, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz. Nie chcesz zostać złapany na krótko i musisz zostawić coś istotnego za sobą. Niezależnie od tego, czy odkrywasz nowe szlaki, czy zapuszczasz się w odległą dzicz, istnieje wiele przydatnych rzeczy, które każdy turysta powinien mieć ze sobą. Niezależnie od tego, czy planujesz jednodniową wycieczkę po wzgórzach, czy wybierasz się na dłuższą wyprawę z plecakiem, pakowanie się na kolejną wyprawę turystyczną będzie wymagało wcześniejszego starannego przygotowania. Oto nasze top 10 akcesoriów trekkingowych, które powinieneś zabrać ze sobą, jeśli będziesz uprawiał jakikolwiek rodzaj turystyki pieszej!

Plecak turystyczny

Twoja wędrówka będzie znacznie bardziej komfortowa, jeśli wybierzesz odpowiedni plecak. Plecaki turystyczne mają kilka różnych typów i rozmiarów, co oznacza, że powinieneś wybierać ostrożnie, aby upewnić się, że inwestujesz w odpowiedni. Plecaki turystyczne są obecnie wyposażone w wiele przegródek i kieszeni, które pomagają łatwiej i bezpieczniej przechowywać sprzęt turystyczny i inne niezbędne rzeczy. Niektóre modele mają nawet wbudowane systemy hydracyjne, dzięki czemu można nosić więcej wody bez nadmiernego obciążenia.

Jeśli planujesz nocne wędrówki z plecakiem, musisz upewnić się, że masz wystarczająco duży plecak. Staraj się unikać używania zwykłego plecaka szkolnego lub roboczego. Fakt, że jest on zaprojektowany na krótsze okresy czasu, oznacza, że nie będzie wygodny na długie dni chodzenia lub wędrowania.

Należy również pamiętać, że plecak turystyczny nie będzie tylko dla twojego sprzętu; będzie to również twoje łóżko na noc. Jeśli nie jest wystarczająco duży, aby zmieścić cię wygodnie, może to prowadzić do naprawdę złego snu, a nawet zostawić cię z niektórymi problemami z plecami następnego dnia. Upewnij się, że inwestujesz w plecak turystyczny, który jest wystarczająco duży, aby zmieścić zarówno swój sprzęt, jak i swoje ciało.

Spodnie trekkingowe

Możesz chcieć rozważyć przyniesienie spodni trekkingowych na następną wędrówkę. Są one idealne do różnych środowisk, co czyni je obowiązkowym wyposażeniem większości wędrowców. Są one równie dobre do trekkingu w cieplejszych, wilgotnych obszarach, jak i w chłodniejszych temperaturach. Spodnie trekkingowe mają też zwykle więcej kieszeni, co czyni je świetnymi dla wędrowców, którzy lubią mieć wszystko uporządkowane.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie wszystkie spodnie są stworzone tak samo. Chociaż niektóre spodnie mogą być reklamowane jako spodnie trekkingowe, mogą nie być tak dobre jak inne. Spodnie trekkingowe są zaprojektowane tak, aby były bardziej wytrzymałe, miały więcej kieszeni i charakteryzowały się lepszą wentylacją niż jeansy. Są też często lekkie, dzięki czemu doskonale nadają się na dłuższe wędrówki.

Skarpety turystyczne

Podobnie jak w przypadku butów i butów turystycznych, skarpety turystyczne są lepszą opcją niż zwykłe skarpety. Są one zaprojektowane tak, aby były bardziej wytrzymałe i oddychające, dzięki czemu Twoje stopy będą bardziej suche i wygodne. Możesz również rozważyć noszenie skarpet z wyściółką lub wełnianych skarpet turystycznych. Skarpety z wyściółką lub wełniane skarpety turystyczne utrzymają stopy w cieple, jeśli wędrujesz w chłodniejszych temperaturach.

Możesz również rozważyć noszenie getrów nad skarpetami turystycznymi, jeśli wybierasz się na wędrówkę, która jest bardziej surowa. Getry pomagają utrzymać brud, skały i inne zanieczyszczenia z dala od butów i skarpet. Jeśli wybierasz się na wędrówkę w chłodniejszym klimacie, będziesz chciał się upewnić, że nosisz skarpety turystyczne, które są wystarczająco grube, aby utrzymać stopy w cieple, ale wystarczająco oddychające, aby zapobiec ich nadmiernemu poceniu się. Nie chcesz, aby Twoje stopy stały się zbyt gorące i zaczęły się pocić, ponieważ może to prowadzić do pęcherzy.

Kijki trekkingowe i kijki do chodzenia

Kijki trekkingowe lub kije do chodzenia są świetnym akcesorium do posiadania podczas wędrówki, zwłaszcza jeśli wybierasz się na dłuższą wędrówkę. Pomagają one uczynić wędrówkę bardziej komfortową, zwłaszcza na nierównym terenie. Mogą również pomóc w poprawieniu równowagi, co czyni je świetnym wyborem dla starszych wędrowców lub tych, którzy mogą wracać do zdrowia po kontuzji. Możesz znaleźć kije trekkingowe i kije do chodzenia w różnych rozmiarach i materiałach. Kije z włókna węglowego będą najdroższą opcją, ale są też najbardziej wytrzymałe. Jeśli wędrujesz w trudnym środowisku, możesz rozważyć zainwestowanie w kije trekkingowe z włókna węglowego lub kije do chodzenia.

Możesz również kupić kije trekkingowe lub kije do chodzenia, które mają wbudowaną latarkę na nich, dzięki czemu są jeszcze bardziej przydatne. Są one idealne, jeśli wybierasz się na wieczorną wędrówkę.

Ręczne urządzenie GPS

Jeśli wybierasz się na dłuższą wędrówkę lub trekking w odległym miejscu, możesz rozważyć zabranie ze sobą ręcznego urządzenia GPS. Urządzenia te mogą być niezwykle przydatne dla wędrowców, ponieważ śledzą dystans, prędkość i wysokość. Są one również idealne, jeśli wybierasz się na samotną wędrówkę. Mogą one działać jako środek bezpieczeństwa, pozwalając Ci powiedzieć komuś, gdzie jesteś i że jesteś bezpieczny.

Są one również przydatne, jeśli wędrujesz w obszarze o słabych usługach komórkowych. Możesz zaznaczyć na mapie, gdzie jesteś, co pozwoli Ci znaleźć drogę powrotną, jeśli się zgubisz. Jeśli wędrujesz w obszarze z niebezpiecznymi zwierzętami, posiadanie ręcznego urządzenia GPS może pomóc Ci dać lepsze wyobrażenie o tym, jak daleko jesteś od nich.