Nordic Walking: Intensywny trening cardio, który możesz wykonywać wszędziePonieważ coraz więcej osób szuka zajęć, które można dopasować do ich napiętych harmonogramów i prowadzić zdrowszy styl życia, popyt na alternatywne formy ćwiczeń gwałtownie wzrósł. Trendy takie jak HIIT (High Intensity Interval Training) i Cross-Training zajęły centralne miejsce jako najnowsze sposoby na szybkie uzyskanie formy. Korzyści płynące z tych treningów są niezaprzeczalne, ale nie wszyscy mamy czas, aby jeździć na siłownię lub wspinać się na górę za każdym razem, gdy chcemy ćwiczyć. W tej chwili prawdopodobnie myślisz, że masz dwie opcje, jeśli chcesz zacząć być zdrowy. Możesz albo zapisać się na drogie członkostwo w siłowni, które pozwala na dostęp do maszyn kardio i maszyn wagowych raz lub dwa razy w tygodniu, albo... możesz odebrać trochę sprzętu turystycznego i wyjść na zewnątrz każdego dnia.

Korzyści z chodzenia z kijkami do nordic walking

Chodzenie to świetny sposób na uzyskanie formy, spalanie kalorii i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Jeśli już chodzisz, robisz sobie ogromną przysługę. Jeśli jednak nie chodzisz, możesz być zaskoczony tym, jak korzystne może to być dla Ciebie. Kiedy chodzisz w celu ćwiczenia, może to pomóc zmniejszyć ryzyko wielu różnych rodzajów problemów zdrowotnych, w tym chorób serca, niektórych rodzajów raka, cukrzycy typu 2 i wysokiego ciśnienia krwi. Chodzenie jest również łatwym sposobem na rozpoczęcie utraty wagi, co może pomóc zmniejszyć ryzyko konieczności stosowania insuliny lub innych leków, jeśli masz cukrzycę lub zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi.

Chodzenie to także świetny sposób na rozładowanie stresu, poprawę nastroju, a nawet zmniejszenie ryzyka śmierci. Jeśli chcesz zacząć chodzić, warto najpierw porozmawiać z lekarzem, aby upewnić się, że jest to dla Ciebie odpowiednie. On lub ona może pracować z Tobą, aby opracować plan, aby nie przesadzić. Możesz również porozmawiać z trenerem fizycznym, aby upewnić się, że ćwiczysz prawidłowo, dzięki czemu unikniesz kontuzji.

Nordic Walking: Co to jest?

Nordic Walking to rodzaj ćwiczeń aerobowych, które łączą korzyści płynące z chodzenia z treningiem oporowym zapewnianym przez solidną parę kijków. Oznacza to, że możesz uzyskać fantastyczny trening cardio, jednocześnie budując siłę w górnej części ciała i rdzeniu. Nordic Walking jest idealny dla osób, które szukają intensywnego treningu całego ciała, który można wykonywać w domu lub na zewnątrz.

Piękno Nordic Walking polega na tym, że wszystko czego potrzebujesz to para specjalnie zaprojektowanych kijków i, jeśli jesteś na zewnątrz, jakieś solidne buty. Ponieważ Nordic Walking nie wymaga specjalnego sprzętu, można wykonywać to ćwiczenie niemal wszędzie. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, w biurze, czy na szlaku w pobliżu, możesz przemycić szybki trening i uzyskać korzyści, których szukasz.

Jak wykonywać Nordic Walking

Nordic Walking to świetny sposób, aby uzyskać kondycję i zobaczyć wyniki. Będziesz jednak potrzebować odpowiedniego sprzętu. Kiedy zaczynasz, ważne jest, aby mieć odpowiednie kije dla swojego wzrostu i wagi, a także odpowiednią długość kroku.

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz uprawiać Nordic Walking, możesz zacząć od marszu o niskiej intensywności, wykonując mniejsze kroki i trzymając kijki pod mniejszym kątem. Z czasem możesz stopniowo zwiększać intensywność, wykonując dłuższe kroki i podnosząc kijki wyżej. Zacznij od około 30-45 minut chodzenia na sesję. Możesz również dodać kilka innych ćwiczeń, takich jak przysiady, wypady i wyprosty nóg, aby zwiększyć korzyści płynące z budowania mięśni dzięki Nordic Walking.

Dlaczego ludzie kochają Nordic Walking

W przeciwieństwie do tradycyjnego chodzenia, trening Nordic Walking polega na sztywnym wymachu ramion, aby wygenerować zarówno moc, jak i równowagę. Tworzy to znaczny opór w górnej części ciała, prowadząc do większej stymulacji mięśni i poprawy wytrzymałości sercowo-naczyniowej.

Nieodłączna niestabilność Nordic Walking zmusza również mięśnie rdzenia do cięższej pracy, tworząc trening całego ciała, który jest idealny dla osób, które szukają większej różnorodności w swoich treningach. Dodatkowa niestabilność kijków pomaga również poprawić równowagę, co jest bonusem dla osób, które mają problemy ze staniem na jednej nodze.

Dlaczego musisz tego koniecznie spróbować?

Jeśli szukasz nowego sposobu na pobudzenie serca i skorzystanie z zalet treningu całego ciała, Nordic Walking jest doskonałym wyborem. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz ćwiczyć, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, ten sport to świetny sposób, aby się poruszać i zobaczyć rezultaty.

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, Nordic Walking może być świetnym sposobem na wprowadzenie regularnej rutyny treningowej. Spokojne tempo chodzenia jest mniej przerażające niż jogging czy inne ćwiczenia o dużej sile uderzenia. Jeśli jednak jesteś już zapalonym ćwiczącym, Nordic Walking może stanowić nowy element Twojej rutyny treningowej.

Nordic Walking to świetny sposób na poruszanie się przy jednoczesnym czerpaniu dodatkowych korzyści z treningu oporowego. Jeśli szukasz urozmaicenia do swojej rutyny treningowej, ten sport oferuje unikalny sposób, aby uzyskać pompę serca. Jeśli szukasz łatwego sposobu na świetny trening, który można wykonać prawie wszędzie, Nordic Walking może być idealnym sposobem na poruszanie się.