MEDIA O NASZEJ DZIAŁALNOŚCI
MATERIAŁY DO POBRANIA
REGULAMIN SCHRONISKA REGULAMIN WARSZTATÓW OFERTA EDUKACYJNA OFERTA SCHRONISK ADRESY REZERWACJA AKTUALNE CENY
CIEKAWE STRONY
| ATLAS FLORY BESKIDU ŻYWIECKIEGO | ENCYKLOPEDIA LEŚNA | W GÓRACH | MOJE BESKIDY | SŁOWNIK GEOGRAFICZNY | GÓRY SZLAKI | LIPOWSKA | PRZEGIBEK | |Słowacja | |Czechy|
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
ARTYKUŁY W GAZETACH
SUPER - NOWA
ŻYWIECCZYZNA aktualności

Krótki artykuł o wyjątkowym zabarwieniu ekspresyjnym, ciepło mówiący o nowej interesującej publikacji, która ukazała się jesienią 2008r. Pozycja wydana została staraniem i nakładem pracy Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rajczy - Nickulinie a sfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Według wielu opinii przytaczanych w artykule książka ta powinna trafić do rąk uczniów, którzy interesują cię zagadnieniami przyrodniczymi i turystycznymi Beskidu Żywieckiego.
ŻYWIEC
Tygodnik powiatowy

Lokalna gazeta mówiąca o ważkich sprawach Powiatu Żywieckiego poświęciła artykuł organizowanym przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rajczy Nickulinie "Wakacyjnym warsztatom ekologicznym w rezerwatach Żywieckiego Parku Krajobrazowego". Gdzie i jak dowiedziała się o takim produkcie turystyczno - ekologicznym przeczytamy właśnie na łamach tygodnika "Żywiec".
DZIENNIK ZACHODNI
FAKTY 24 / BESKIDY Nowe schronisko w starej strażnicy

Kiedyś był to budynek Wojsk Ochrony Pogranicza, później Straży Granicznej. Teren strzeżony i zamknięty a uczniowie i młodzież mogła za specjalną zgodą zrobić sobie jedynie zdjęcie z żołnierzem przy symbolicznym słupku granicznym. Teraz to właśnie młodzież tutaj "rządzi" bo ów budynek to kolejne Schronisko Młodzieżowe na Żywiecczyźnie. Ciekawy artykuł mówiący jak adoptowano strażnicę na cele edukacji ekologicznej i bazę pod turystyką pieszš, by odkryć niepowtarzalny urok dziewiczych terenów południowej części Beskidu Żywieckiego.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
INFORMACJE O NASZEJ DZIAŁALNO|CI NA STRONACH WWW
WWW.SIEMIANOWICE.PL
Reporterskim okiem

To informacyjny serwis internetowy "REPORTERSKIM OKIEM" mówiący o sprawach społecznych Siemianowic Śląskich. Na tej stronie znajdujemy również obszerne informacje dotyczące naszych schronisk oraz działalności edukacyjno - ekologicznej. "Żyj w zgodzie z naturą" bo tak młodzież odebrała jesienne spotkania w 2008r. z przyrodą Beskidu Żywieckiego i Śląskiego.
WWW.SIEMIANOWICE.PL
REPORTERSKIE OKO w Śrubicie było znakomicie

Teraz "Reporterskie Oko" wzięło na cel "Śrubitę" - jeden z najpiękniejszych rezerwatów Beskidu Żywieckiego. Ostoję pozostałości "Puszczy Karpackiej", starych jaworów, wyniosłych świerków i tajemniczych buków. Młodzież pod okiem wykładowców - przewodników jesienią 2008r. miała okazję odkryć kolejne tajemnice lasu i jego mieszkańców (...). Tak później pisali na swojej stronie.
WWW.SIEMIANOWICE.PL
REPORTERSKIE OKO dla miłosnków gór

"Dla miłośników gór" - tak informacyjny serwis internetowy "REPORTERSKIM OKIEM" zatytułował kolejny obszerny artykuł mówiący już o przedsięwzięciu turystyczno - ekologicznym organizowanym dla uczniów Siemianowickich szkół. Podpisana umowa o współpracy między Dyrektorem SSM OEE w Rajczy Nickulinie a Urzędem Miasta Siemianowice Śląskie otwarła nowe możliwości aktywnego wypoczynku połączonego z edukacją. Z tej oferty skorzystało w 2009r. 503 uczniów z Siemianowic Śląskich.
WWW.RADIO_BIELSKO.PL
RADIO BIELSKO serwis internetowy

Serwis internetowy Radia Bielska 01 06 2009r. pisał na swojej stronie o dotacji dla schroniska w Rajczy. Autor zwrócił uwagę na wysokość dotowanych środków, sposób ich spożytkowania. Pisał również o możliwościach jakie niosą ze sobą organizowane w Rajczy warsztaty. Wspomniał też o nominacji Dyrektora Schroniska do nagrody "Zielony Czek".
WWW.SUPER_NOWA.PL
Super Nowa temat specjalny Piechotą przez Beskidy

We wrześniu 2009r. ukazał się obszerny i ciekawy artykuł na stronie internetowej gazety "Super - nowa". Opowiada on o przeżyciach uczniów, którzy latem przemierzali przygotowane trasy po rezerwatach południowej żywiecczyzny. Niepowtarzalna przyroda, wspaniała przygoda, zdobyte punkty GOT, liczne zdjęcia i filmy to dorobek tych, którzy skorzystali z naszej oferty wakacyjnych warsztatów.
WWW.SIEMIANOWICE.PL
REPORTERSKIE OKO z pożytecznym bardzo przyjemne

"Z pożytecznym bardzo przyjemnie" - o takim tytule ukazał się artykuł bogato ilustrowany na stronie "REPORTERSKIM OKIEM" we wrześniu 2009r. Młodzież z MERITUM już wspomina letnią przygodę z przyrodą Beskidu Żywieckiego. Dziesiątki kilometrów, setki wyśpiewanych piosenek, liczne ogniska pełne zabawy - to wrażenia, które pozostaną na długo w pamięci.
WWW.SIEMIANOWICE.PL
REPORTERSKIE OKO z korzyściš dla młodzieży

Kolejna obszerna informacja o współpracy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rajczy Nickulinie z Radą Miasta Siemianowice Śląskie.
Zapowiada się kolejny rok ciekawej pracy z dziećmi i młodzieżšą siemianowicką. Nasz udział jako Schroniska Młodzieżowego a zarazem Ośrodka Edukacji Ekologicznej polega na zorganizowaniu ciekawych poznawczych zajęć w rezerwatach oraz zabezpieczenia warunków lokalowo - żywieniowych. Oni zrealizujš swoje potrzeby głównie poznawcze i społeczne a to przełoży się na pełny rozwój jednostki, która nauczy się szanować i cenić przyrodę, dostrzegać jej piękno oraz współżyć w grupie rówieśniczej.
I tak niewiele potrzeba, trochę chęci samozaparcia ze strony kierownictwa schronisk i władz samorządowych. Podpisana na kolejny rok współpraca jest gwarantem, że wszystkie chętne dzieci i młodzież bedzie stać na atrakcyjny wyjazd w góry.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ