KONTAKT
MATERIAŁY DO POBRANIA
REGULAMIN SCHRONISKA REGULAMIN WARSZTATÓW OFERTA EDUKACYJNA OFERTA SCHRONISK ADRESY REZERWACJA AKTUALNE CENY
CIEKAWE STRONY
| ATLAS FLORY BESKIDU ŻYWIECKIEGO | ENCYKLOPEDIA LEŚNA | W GÓRACH | MOJE BESKIDY | SŁOWNIK GEOGRAFICZNY | GÓRY SZLAKI | LIPOWSKA | PRZEGIBEK | |Słowacja | |Czechy|
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
ADRES PLACÓWKI PLACÓWKA OPIS DOJAZD
SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE
OŚRODEK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
W RAJCZY - NICKULINIE

34 - 370 RAJCZA 374
tel. 33 864 33 55
e - mail: recepcja@schroniska-ptsm.pl
www: www.schroniska-ptsm.pl

POBIERZ ADRES

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rajczy Nickulinie położone jest w głębokiej dolinie potoku Nickulina. Do Schroniska można dojść z centrum Rajczy ewentualnie dojechać własnym lub wynajętym środkiem transportu. Schronisko usytuowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie żółtego szlaku turystycznego (1.13 Ż) prowadzącego ze stacji kolejowej na Lipowską oraz rzymsko - katolickiej kaplicy. Od Schroniska w górę biegu potoku prowadzi ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna "Dolina Nickuliny". Ciekawe położenie schroniska, bogaty walor przyrodniczy i geograficzny terenu, bliskie sąsiedztwo kaplicy oraz urokliwy szlak turystyczny stwarzają dobre możliwości do aktywnego, duchowego i poznawczego odpoczynku.
ZAPRASZAMY
SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE W RAJCZY - NICKULINIE
FILIA RYCERKA - KOLONIA

34 - 370 RAJCZA RYCERKA GÓRNA 500
tel. 33 864 38 98
e - mail: recepcja@schroniska-ptsm.pl
www: www.schroniska-ptsm.pl

POBIERZ ADRES

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rajczy Nickulinie filia w Rycerce - Kolonii położone jest u podnóża Bendoszki Wielkiej w dolinie zbierającej wody potoku Rycerka. Do schroniska można dojechać własnym środkiem transportu lub komunikacją autobusową bezpośrednio z Żywca lub Rajczy. Usytuowanie schroniska w byłej strażnicy w Rycerce Kolonii stwarza dogodne możliwości szybkiego wyjścia w góry pasma Worka Raczańskiego. Bliskie sąsiedztwo Rezerwatu Śrubita, widokowych hal (Bendoszki Wielkiej z Krzyżem Jubileuszowym i Wielkiej Raczy z wieżą widokową), kaplicy, sklepów spożywczych oraz dwóch schronisk turystycznych są dodatkową atrakcją dla aktywnie, duchowo i czynnie odpoczywających.
ZAPRASZAMY
SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE W RAJCZY - NICKULINIE
FILIA SÓL OŹNA

34 - 370 RAJCZA
tel. 33 864 41 43
e - mail: recepcja@schroniska-ptsm.pl
www: www.schroniska-ptsm.pl

POBIERZ ADRES

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rajczy Nickulinie filia Sól - Oźna. Filia "na Oźnej" jest jedynym schroniskiem młodzieżowym położonym na wysokości ponad 800 m npm na południowym stoku rozległego grzbietu Oźnej (952m npm). Do schroniska można dotrzeć z Rycerki Górnej skręcając w dolinę potoku Radecki. Kilkukilometrową dolinę pokonujemy środkiem transportu lub pieszo. W końcowej części drogi biegnącej wzdłuż potoku skręcamy w prawo w górę i leśną drogą odchodzimy na polanę ze schroniskiem. Do schroniska można również podejść niebieskim szlakiem (1.36 N) z zamieszkałego końca doliny "Radecek". Podejście prowadzi ścieżką trawersującą stoki Oźnej.
ZAPRASZAMY
SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE W RAJCZY - NICKULINIE
FILIA SOBLÓWKA - CICHA

34 - 371 UJSOŁY SOBLÓWKA 193
tel. 33 862 22 24
e - mail: recepcja@schroniska-ptsm.pl
www: www.schroniska-ptsm.pl

POBIERZ ADRES

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rajczy Nickulinie filia w Soblówce. Położone jest w rozległej leśnej dolinie potoku "Cicha". W kierunku południowo - wschodnim rozciąga się strome i długie ramię Beskidu Ujsolskiego z kulminacjami: Smrekowa, Beskidu, Świtkowej. Od południowo - zachodniej części rozciąga się pasmo Rycerzowa - Muncoł. W sąsiedztwie schroniska znajdują się dwa polskie rezerwaty przyrody (Oszast i Muńcoł) oraz słowacki (Vychylovske skalie). Do schroniska można dotrzeć własnym środkiem transportu lub komunikacją autobusową z Żywca i Rajczy. Ponadto w Soblówce znajduje się kościół, sklepy a w sezonie letnim można nabyć prawdziwy owczy ser (oscypek i bunc).
ZAPRASZAMY

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ